Giyotin Cam

Giyotin Cam

Giyotin cam sistemi veya hareketli küpeşte sistemi adıyla da bilinen cam sistemleri, dikeyde hareket ederek açılıp kapanan sistemlerdir.

Giyotin Cam Nedir?

Giyotin cam sistemi veya hareketli küpeşte sistemi adıyla da bilinen cam sistemleri, dikeyde hareket ederek açılıp kapanan sistemlerdir. Bu sistemler tamamen açık hale geldiğinde, bir panel yüksekliği kadar alan sabit olarak kalır. Hem sabit küpeşte sistemi hem de kontrol edilebilen bir camlama sistemi gibi çalışır.

Her türlü iç ve dış alanı geliştirmek için yenilikçi giyotincam işlevini estetikle birleştiren standart dikey açilabilir cam sistemleridir.
Standart giyotin cam sistemlerimiz minimum çerçeveye sahiptir, bu nedenle dış mekanın engelsiz bir görünümünü sunar. Bunlar, tüm yıl boyunca açık alanınızdan çarpıcı panoramik manzarayı en iyi şekilde çıkarmak için mükemmeldir.

Dikey Giyotin Cam

Dış mekanın temiz, sınırsız manzarasını deneyimleyin.
Alanınızı en üst düzeye çıkarmak için benzersiz bir giriş noktası oluşturmak için çift katlı veya sürgülü sistemlerle entegre edilebilir.
Hava koşullarına bağlı olarak kolayca açılıp kapanabilen tüm hava koşullarına uygun bir çözüm.
Klasik tahrik sistemimizle 4 m'ye kadar yatay camı etkili bir şekilde yayabilir.
Birinci sınıf cam ekran sistemlerimiz, dış mekanın sınırsız bir görünümünü sunan geniş ve dramatik pencere açıklıkları oluşturur. Giyotin tasarımı ile minimal pencerelerimiz yerden tasarruf sağlar ve açmak ve kapatmak için aşağı veya yukarı kolayca kaydırılabilir, bu da bu cam sistemlerini herhangi bir ticari veya ev ortamı için mükemmel hale getirir.
Çerçevesiz dikey giyotin cam sistemlerimiz, pergola, teras, teras ve balkon gibi açık hava yaşam alanlarında kuvvetli rüzgarlara karşı koruma sağlamak için mükemmeldir. Bunlar, çeşitli ticari ve konut mülklerine uyacak basit ve şık bir tasarıma sahiptir.
Giyotin özelliği, ilave rüzgar koruması için camın yukarı kaydırılmasına olanak tanır ve minimal tasarım, herhangi bir engel olmadan manzaraya hayran olmanızı sağlar. Cam sistemlerimiz, örneğin verandanızı bahçenin geri kalanından ayırmak gibi mülkünüzün belirli alanlarını bölmek için de kullanılabilir.

Giyotin Cam Neden Önemlidir

Giyotincam, özel tasarım olarak üretilen ve kış bahçeleri, balkonlar ve restaurantların kapatılmak amacı ile kullanılan bölgelerine montajı yapılabilen hareketli cam çeşididir. Firmamız ise müşterilerimiz için en kaliteli giyotin cam uygulamasını hazırlamakta ve montajını gerçekleştirmektedir. Giyotin cam adının verilmesinin nedeni ise aşağı ve yukarı doğru otomatik sürülebilir özellikte olmasıdır. Camların Motor ile hareket edilebilmesi sağlandığı için ismine motorlu giyotin de denilmiştir.

Giyotin Cam Sistemleri

Firmamız giyotin cam alanında profesyonel bir hizmet sunmakta ve kullanıcıların ihtiyaçlarını da önemli ölçüde karşılamaktadır. Bünyemizde olan 3 farklı giyotin cam modeli ile müşterilerimiz diledikleri seçimi yapabilirken evlerinde ya da iş yerlerinde son derece kullanışlı olan bu ürünleri değerlendirebilmektedir. %100 ısı yalıtımına sahip olan Duowin plus giyotin cam sistemi sayesinde odada bulunan ısının korunması maksimum derecede sağlanabilmektedir. Hem yaz hem de kış aylarında çok tercih edilen bu model yaz aylarında serinliği, kış aylarında ise sıcaklığı polyamid bariyerler sayesinde %100 olarak muhafaza etmeye de fayda sağlamaktadır.
Bir diğer ürünümüz olan Duowin Eco, hem hesaplı hem de ısı camlı olan bir üründür. Bu modelimiz sayesinde giyotin cam sistemi daha hesaplı ve ihtiyacı tamamen karşılamak isteyen müşterilerimizin tercihlerini Duowin Eco’dan yana kullanmaları tavsiye edebiliriz.

Giyotin Cam Teknik Özellikleri

Duowin Plus Kasa: 155 x 144 mm
Duowin Eco Kasa: 145 x 115 mm
Maksimum En: 420 cm
Maksimum Boy: 420 cm
Rüzgâr Yükü: Class C4/B4
Hava Geçirgenliği: Class 2 
Su Sızdırmazlık: Class 5A
Cam Ölçü: 4+20+4 Temper
Motor Markası : SOMFY
Motor Garantisi : 5 yıl
Ürün Garantisi : 2 yıl

Giyotin Cam Nerelerde Kullanılır

Giyotin cam, bioklimatik pergola sayesinde hem yaz hem de kış aylarında kullanıcılar, alanlarına çok daha ayrı bir hava katabilmekte ve ergonomikliği sayesinde temizliğini de en kolay şekilde sağlayabilmektedirler. Giyotin cam ürünlerimizin ölçüleri ise kullanıcıların yaşam alanlarına göre alınmakta ve montajları da yine bu ölçülere göre gerçekleştirilmektedir. Giyotin cam seçimi yaparken kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına göre ürün seçimi sağlayabilmekte ve bütçelerini de düşünerek hareket edebilmektedir. Firmamız her bütçeye ve her zevke hitap eden kaliteli ürünleri ile hizmet sunmaktadır.

Giyotin Cam Nasıl Montaj Yapılır

Firmamızdan ürün seçimi yapan kullanıcılarımızın evlerinde ya da iş yerlerinde montaj yapılacak olan alanlar için gerekli ölçüler alınmakta ve son teknoloji cihazlar ile camların kesimi sağlanmaktadır. Ölçülere göre kesilen pergola giyotin camlar ise profesyonel ve alanında uzman olan ekiplerimiz tarafından hazırlanarak talep edilen adreslere götürülmektedir. Ekiplerimiz alınan ölçüler dahilinde önce camların monte edileceği kasaları yerleştirmekte sonra da itina ile giyotin cam sistemlerini bu kasalara yerleştirmektedir. Dikey olarak açılıp kapanabilen sistemlerde kaç parça cam kullanılacağına ise müşterilerimiz ile birlikte karar verilmektedir. 
Tüm montaj işlemleri sağlandıktan sonra kullanıcılarımız ürünlerini diledikleri şekilde temizleyebilmekte ve güven içinde kullanabilmektedir.